Kültür Tatil Turları

Zonguldak çıkışlı Fethiye Turu-24 Ağustos

FETHİYE – TURU 3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI
1.Gün: Gece Yolculuğu
21:00 Zonguldak Şehir Merkezi 21:30 Kdz Ereğli Eski Terminal 22:00 Alaplı Şehir Merkezi
Tura katılacak misafirlerin duraklardan alınması
ÖNEMLİ NOT : Programımız ilk gün otele giriş yapmadan Gökova’da tekne turu ile başlayacağından misafirlerimizin yanlarında gerekli eşyalarını bulundurmaları gerekmektedir.

2.Gün: Muğla – Gökova Körfezi – Akyaka Beldesi – Gökova Tekne Turu – Sedir Adası – Kleopatra Plajı – Azmak Çayı – Fethiye
Sakarya,Kütahya,Afyon,Denizli üzerinden sabahın erken saatlerinde Muğla,Ula üzerinden yöre insanının deyimiyle “deve bağırtan” olarak da bilinen Sakar Geçidi`ne ulaşıyoruz. Batı Menteşe Dağları`nın eteklerinden Akyaka`ya inerken Gökova körfezinin güzelliğini panoramik olarak fotoğraflama imkânı buluyoruz. Daha sonrasında evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka beldesine geliyoruz. Buradan Gökova tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz. Denizler tanrısı Posedion`un sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra`nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau`nun deyimiyle “dünyanın cenneti” dediği Gökova`nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Zeytinli Koyu, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün batımına doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak Fethiye`deki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Konaklama:Fethiye Otelleri

3.Gün: Babadağ’da Yamaç Paraşütü İmkanı (Paraglading) – Fethiye’de Serbest Gün – Tam Gün Fethiye Dalış Turu ve Yüzme Molaları – Tüm Gün On iki Adalar Tekne Turu
Arzu edenler sabahın erken saatlerinde,otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak ,buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz’e tekrar aşık olacaksınız.(Ekstra) Detaylı bilgiyi rehberimizden alabilirsiniz.

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, arzu eden misafirlerimiz yılın yorgunluğunu otelde dinlenerek geçirirlerken, arzu eden misafirlerimiz de onlar için Ekstra olarak düzenlenen 3 farklı turdan birini seçebilirler.

1.Seçenek: Tam Gün On iki adalar Tekne Turu (Ekstra)
Fethiye Marina da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Tavşan Adası bulunmakta.(Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye Marina’ya ulaşıyoruz.
2.Seçenek: Tam Gün Fethiye Dalış Aktivitesi (Ekstra)
Bizi bekleyen araçla otelimizden ayrılıp dalış teknemize ulaşıyoruz. Burada CMAS,PADI,SSI sertifikalı, uluslararası konseptlerde lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek bilgi sonrası, dalış noktalarına gidiyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimizin “Discovery dalış” yapma imkanı bulabilecekleri gün boyu sürecek bu aktivitede, aynı zamanda profesyonellere yönelik dalışlar da yapılacaktır. Tekne yolculuğumuz boyunca güneşlenip Akdeniz’in mavi sularında denize girme imkânı olacak. Bu güzel günün sonuna doğru Fethiye de bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle Fethiye Gecelerinde eğlenmek için lobide buluşma.
3. Seçenek: Tam Gün Jeep Safari Turu (Ekstra)
Sabah bizleri bekleyen Jeeplerle buluşarak tam gün sürecek bu eğlenceli aktiviteye başlıyoruz. İlk olarak eğlencesine doyum olmayan su savaşları yaparak ‘İskender’in Mağarası’na ulaşıyoruz. Sonrasında Tlos Antik Kentini görerek, Yakapark’ta öğle yemeğimizi almak için mola veriyoruz. Devamında Gizlikent Şelalesi gezisi ve Saklıkent Kanyonunda verilen serbest zaman bizleri bekliyor. Dileyenler burada ki macera parkurunda zıplıne, rafting, bungee jumping gibi aktivitelerin keyfini çıkarabilir. Günümüzü çamur banyosu ile sonlandırıyoruz. Yine jeeplerimizle otellerimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
Sabah Kahvaltısı:Otelde Alınacaktır Tur Ücretine Dahildir.
Öğlen Yemeği:Katılımcıların Aktivitelerine Göre Olarak Alınacaktır.(Extra)
Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.

4.Gün: Kayaköy – Ölüdeniz – Dalyan – İztuzu Plajı – Kaunos Kral Kaya Mezarları
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltımızın ardından Hisarönü mevkiinde bulunan eski bir Rum köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın nüfusu bünyesinde barındıran ve şuanda terkedilmiş hayalet köy Kayaköy`ü ziyaret ediyoruz. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağ`ın hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkine getiriyor. Burada Türkiye`nin en eşsiz denizlerinden olan Ölüdeniz`de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli deniz molasının ardından Fethiye den hareketle Dalyan`a geliyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü`ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, Kral Kaya Mezarları`nı panoramik olarak görüyoruz ve tabi ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için teknemizle İztuzu Plajı`na gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (2.tekne turu). Dalyan beldesinden ayrılarak Muğla – Yatağan – Aydın – İzmir – Manisa – Balıkesir – Bursa üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Sabah saatlerinde Zonguldak’a ulaşıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka
67 Eral Yiğit Turizm organizasyonunda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.

-Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
*Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama.
*Otelde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltı ,2 Set Menü Akşam Yemeği.
*Lüks Araçla Ulaşım.
*Profesyonel Rehberlik hizmetleri.
*2 Adet Tekne Turu.
*Araçda içi İkramlar.
*Zorunlu Paket Tur Sigortası.

-Ücrete Dahil Olmayanlar
*Öğle Ymekleri.
*Programda Belirtilen Extra Turlar.
*Kişisel Alışverişler Harcamalar.

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

4 × 2 =

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.

×