Kültür Turları

Sinop Amasya Turu 67 Eral Yiğit Turizmde

SİNOP SAMSUN AMASYA TURU
DOĞA – KÜLTÜR – TARİH
HEPSİNİ BİR ARADA YAŞAYACAĞINIZ MUHTEŞEM BİR HAFTASONU TURU

1. Gün: Araç kalkış noktaları ve saatleri
Alaplı 00:00 Kdz Ereğli 00:30 Zonguldak 01:15 Çaycuma 02:00 Devrek 02:30

2.Gün: Sinop – Erfelek Şelalesi – Tarihi Cezaevi – Liman – Hamsilos Koyu – Kale
Gece Alaplı hareketimizin ardından sabah saatlerinde Sinop’a varış. İrili ufaklı 28 şelaleden oluşan ve yıllık ortalama 250 bine yakın ziyaretçi alan Erfelek şelalesinde kahvaltımızı alarak başlıyoruz programımıza. Ardından Bir dönem “Anadolu’nun Alkatrazı” olarak anılan tarihi Sinop cezaevi, (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan 2 bin 500 yıllık Sinop Kalesi ve Türkiye’nin tek fiyordu olma özelliğine sahip olan Hamsilos koyu gezilecek yerler arasında. Ardından yaklaşık 1 saat sürecek olan Tekne turumuzu yapmak üzere Limana hareket edip sizleri Karadeniz’in muhteşem denizi ve Sinop manzarası ile başbaşa bırakıyoruz. Sonrasında ise Samsun’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Samsun’da.

3. Gün: Samsun – Bandırma Vapuru – Atatürk Anıtı – Amasya – Hazeranlar Konağı – 2.Beyazıt Külliyesi – Yalı Boyu Evleri – Saat Kulesi
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması sürecinin başlangıç noktası olan Samsunu gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını 19 Mayıs 1919’da Samsun’a getiren Bandırma Vapuru Müzesi, Samsun’un simgesi sayılan bronz Atatürk heykeli (Onur Anıtı) ve Gazi müzesi görülecek yerler arasında. Ardından Şehzadeler şehri Amasya’ya hareket. Elmanın başkenti Amasya da ilk olarak Yeşilırmak vadisinin yanında yer alan yalı boyu evlerinin gezerek başlıyoruz. Ardından Osmanlı Sultanı II. Beyazıt’ın talimatıyla Amasya Sancak Beyi Şehzade Ahmet tarafından yaptırılan 2.Beyazıt külliyesi, Amasya Valisi Ziya Paşa tarafından 1865 yılında yaptırılan Amasya Saat Kulesi ve Hazeranlar konağı görülecek yerler arasında. Akabinde vereceğimiz serbest zaman sonrasından rehberimizin belirttiği saatte toplanarak Zonguldak’a dönmek üzere yola çıkıyor ve bir başka 67 EralYiğit Turizm organizasyonunda buluşmak sizleri aldığımız noktalara bırakarak üzere vedalaşıyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
*1 Gece yp konaklama
*Rehberlik
*Tekne ücretleri
*Lüx araçlı ulaşım
*Paket tur sigortası
*Araç içinde ikramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
*Kişisel alışverişler
*Öğle yemekleri
*Dönüş akşam yemeği

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

eighteen + fourteen =

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.

×