Kültür Tatil Turları

Bozcaada-Ayvalık Turu 67 Eral Yiğit Turizm

Kuzey Ege Turlarına Davetlisiniz 1 Gece Konaklamalı 2 Günlük Hafta Sonu Yorgunluğunuzu alacak turlar

AYVALIK BOZCAADA ASSOS TURU

HAREKET NOKTALARI:
24:00 DEVREK
00:30 ÇAYCUMA
01:15 ZONGULDAK
02:00 KDZ EREĞLİ
02:30 ALAPLI

Bursa,Balıkesir yönünden Bozcaada`ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada`ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Adada panoramik manzarayı izledikten sonra Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesini gezip Ege`nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restaurantlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz.

Dileyen konuklarımız serbest zamanı yüzerek veya yürüyüş yaparak değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve doğal ürünler alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen konuklarımız rehberimizin vereceği bilgiler doğrultusunda bölgenin gece eğlencelerinden ve aktivitelerinden faydalanabilirler.Daha sonra Otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yolumuz üzerinde Mola tesisinde veya Bozcaada’da
Öğlen Yemeği: Rehberimizin belirlediği yerde veya serbest olarak alınacak.
Konaklama Akşam Yemeği: Konaklama Otelimizde alınacak. Tur ücretine Dahildir.

Behramkale – Assos
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Behramkale olarak bildiğimiz Assos`a doğru hareket ediyoruz. Assos`a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi`nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye`ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz`dan sonra Yunanistan`ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Büyük İskender`in hocası Aristoteles`in felsefe okulunuzda bulunduğu Assos`un Akrapol`ünu geziyoruz.Buradan ayrılarak Ayvalık’a geçiyoruz.

Eski adı Cunda şimdiki adı Alibey adasın da yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri eskiye götürüyoruz. Adada bulunan en eski 8 kiliseden en iyi korunarak günümüze gelebilmiş olan Taksiryannis kilisesi ( dışaradan görüyoruz ) ve Arnavut kaldırımlarında yürüdüğümüz adada bulunan Rumların yaşadığı taş evler bizi büyülüyor. Güneşin batışını izlemek için Çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Ayvalık koylarının ve Midilli adasının doyumsuz manzarasını ve Günbatımını çaylarımızı yudumlayarak seyrediyoruz.daha sonra Zonguldak’a dönmek için yola çıkıyoruz.Bir sonraki 67 Eralyiğit Turim organizasyonunda görüşmek dileği ile hoşçakalın.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde olup tur ücretine dahildir.
Öğlen Yemeği: Rehberimizin belirlediği yerde veya serbest olarak alınacaktır.
Konaklama Akşam Yemeği: Konaklama yoktur. Dönüş yolunda akşam yemeği ekstra olarak alınacaktır.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:

-Lüx Otobüsler ile Ulaşım
-Eralyiğit Turizm Araç içi ikramlar
-1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
-Profesyonel Rehberlik Hizmeti
-Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR:

-Kişisel Harcamalar
-Öğle Yemekleri
-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

eleven + two =

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.

×