Gap Turları

Doğu Anadolu Turu 15 Ekim Alaplı çıkışlı

5 GECE 6 GÜN MUHTEŞEM DOĞU ANADOLU TURU

DOĞU ANADOLU TURU
Erzincan-Girlevik Şelalesi-Erzurum-Kars Ani Harabeleri-Iğdır Doğubeyazıt

ERZİNCAN – ERZURUM – VAN – ELAZIĞ – KARS – MALATYA
1.Gün
ZONGULDAK-ERZİNCAN
ALAPLI 19:00
KDZ EREĞLİ 19:30
ZONGULDAK 20:15
ÇAYCUMA 21:00
DEVREK 21:45

Siz değerli misafirleerimizi belirlediğimiz noktalardan alarak araç içi ikramlar ve molalarımızın eğliğinde sabah saatlerinde Erzincan’a varıyoruz.

2.Gün
ERZİNCAN-GİRLEVİK ŞELALESİ-ERZURUM-ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE
YAKUTİYE MEDRESESİ-ERZURUM KONGRE BİNASI-PALANDÖKEN

Gerekli molalarla sabah saatlerinde Erzincan’a varıyoruz.Restoranda alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında panoramik olarak Erzincan şehir turumuzu yapıp Erzurum’a hareket ediyoruz.Yol güzergahımızda bulunan Girlevik Şelalesi’nin görülmesi sonrasında Erzurum’a varış.Erzurum Kongre Binası’nın gezilmesinin ardından öğle yemeği molasında meşhur Cağ kebabını tatmanızı tavsiye ederiz.Ardından şehir turumuzda; Üç Kümbetler,Yakutiye Medresesi,Çifte Minareli Medrese ve Ulu Camii görüldükten sonra Rüstem Paşa Hanı’nda Oltu taşı alışverişi için serbest zaman veriyoruz.Sonrasında Palandöken’in eteklerinde yer alan otelimize hareket ediyoruz.Odalara yerleşme,akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.Gün
ANİ HARABELERİ-KARS KALESİ-AŞIK ATIŞMASI-KARS ŞEHİR TURU

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kars’a hareket. Yol güzergahımızda Allahu Ekber Dağları eteklerinde şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış Sarıkamış Şehitlik Anıtı ziyaretimizi yapıp Kars’a varış. İlk olarak Ermenistan sınırında Arpaçay Nehri kıyısında bulunan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Gagik Kilisesi,Aziz Krikor Şapeli,Aziz Prktich(Halashar)Kilisesi,Büyük Katedral(Fethiye Camii),Tigran Honents(Resimli)Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı,Pers Uygarlığına ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi,Selçuklu Sarayı ve Kalesi,hamamları ve Türklerin Anadolu’da yapmış oldukları ilk camii olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Gezimiz sonrasında Kars merkeze dönüş. Yöresel restoranımızda vereceğimiz öğle yemeğinde Kaz etini tatmanızı tavsiye ederiz. Ardından meşhur Aşık Atışması’nı izlemek üzere Aşık evine gidiyoruz. Sonrasında Kars Kalesi (aşağıdan görülecektir),12 Havariler Kilisesi ve Selçuklu eseri hamam ve köprünün görülmesi sonrası otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme,akşam yemeği sonrası rehberimizin vereceği saatte lobide buluşma,yürüyerek Rus işgali sırasında yapılan ve günümüzde hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Fevzi Paşa İlköğretim Okulu,Vilayet Konağı,PTT Binası,İsmet Paşa İlköğretim Okulu,Hekim Evi(opera binası),Namık Kemal’in Evi,Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası,Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası göreceğimiz yerler arasındadır.

Öğle yemeği tur güzergahına göre extra olarak alınacaktır.
Konaklama Karş şehir mekezi otelleri

4.Gün
ANİ HARABELERİ-SURP KİRKOR KİLİSESİ DOĞUBEYAZIT-AĞRI DAĞI İSHAK PAŞA SARAYI IĞDIR

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Katedral,Surp Kirkor Kilisesi,Ana cadde,Ebu-l Manuçer Camii,Kervansaray,sur ve kapıların gezilmesinden sonra Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde büyük ve küçük Ağrı Dağlar’ını panoramik olarak görüyoruz. Doğubeyazıt’a varışımızın ardından İshak Paşa Sarayı’na çıkıp Ağrı Dağı manzarası eşliğinde sarayı geziyoruz. Doğubeyazıt’taki çarşılarda alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Iğdır’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Kahvaltı ücrete dahil olarak açık büfe olarak sunulacaktır. Akşam yemeği ücrete dahil olarak açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.

Öğle yemeği tur güzergahına göre extra olarak alınacaktır.
Konaklama: Hotel Star Royal,Grand Derya Hotel,Alkış Otel vb.

5.Gün
TUŞBA KALESİ-ÇAVUŞTEPE-GEVAŞ-AKDAMAR ADASI-TEKNE TURU-TATVAN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası ilk olarak Van Tuşba Kalesi,Tarihi Urartu Tapınakları ve Süleyman Han Camii gezilerimizi yaptıktan sonra Van Kedilerini görmeye Kedi Evi’ne gidiyoruz. Kedi evinin görülmesi sonrasında Urartu Medeniyetlerine ait olan Savat işçiliği ve takılarını döneme uygun tasarlayan bir atölyeye konuk oluyoruz. Sonrasında Van’ın ilk kuruluş kenti olan Çavuş Tepe’ye hareket ediyoruz. Urartular tarafından yapılmış olan kaleyi geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından Gevaş’a geçiyoruz. Van Gölü kenarında öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra Akdamar Adası’na tekne ile geçiyoruz. Adada bulunan Akdamar Kilisesini görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz. Sonrasında Tatvan’daki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Öğle yemeği tur güzegahına göre extra olarak alınacaktır
Konaklama Tatvan otelleri.

6.Gün
NEMRUT KRATER GÖLLERİ-AHLAT SELÇUK MEZARLIĞI-BİNGÖL-ELAZIĞ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası minibüslerle Nemrut Kaldera’sına (Nemrut Krater Gölü) hareket. Buhar bacası,Ilıkgöl,Soğuk Göl’ün görülmesi ve fotoğraf molası sonrasında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları geçici listesine dahil edilen Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı’nı ve Kümbetlerini ziyaret ediyoruz. Muş ovası manzarası eşliğinde Bingöl üzerinden geçerek Elazığ’a varış. Otelimize yerleşme,akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle yemeği tur güzergahına göre extra olarak alınacaktır.
Konaklama Elazığ şehir otelleri.

7.Gün
HARPUT KALESİ-KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ-MALATYA-ŞIRAPAZARI-DARENDE-TOHMA KANYONU-SOMUNCU BABA TÜRBESİ

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrasında Harput’a hareket ediyoruz. Turumuza Harput Kalesi,Ulu Camii,Arap Baba Türbesi,Balak Gazi Heykeli’nin görülmesi ile devam ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Karakaya Baraj Gölü üzerinde Kömürhan Köprüsü’nde verilecek fotoğraf ve çay molası ardından Malatya’ya varıyoruz. Kanal boyundan geçerek Malatya’ya özgü kayısı ve kayısı ürünleri alışverişi için Şırapazarı’nda serbest zaman veriyoruz. Ardından Malatya’nın şirin beldesi Darende’ye hareket ediyoruz. Tohma Kanyonu içerisinde bulunan Somuncu Baba Türbesi ziyareti ardından gezimiz sona eriyor.

Öğle yemeği tur güzergahına göre alınacaktır
Bu gece konaklama yoktur dönüş yolculuğu vardır.

– TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER –
5 GECE YP OTEL KONAKLAMASI
GİDİŞ SABAH KAHVALTISI
DÖNÜŞ AKŞAM YEMEĞİ
PROFESYONEL REHBERLİK
LÜX ARAÇLI ULAŞIM
TUR SİGORTASI
ERALYİĞİT TURİZM GÜVENCESİ
TUTULAN DOLMUŞ (Nemrut Dağı krater gölü)
TEKNE TURU (Akdamar kilisesine giderken)

– TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER –
ÖĞLE YEMEKLERİ
YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
KİŞİSEL ALIŞVERİŞLER
MÜZE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

20 − sixteen =

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.

×