Kültür Turları

Klikya Turu Zonguldak Çıkış 18 Kasım

2 GECE KONAKLAMALI KLİKYA MEDENİYET VE LEZZET MERAKLILARINA..

HATAY – ADANA – MERSİN KLİKYA TURU

1.Gün
Akşam saat 21:30’da Zonguldak 22:00 Kdz Ereğli 22:30 Alaplı da belirtmiş olduğumuz noktalarda buluşarak Hatay’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 10 saatlik yol ve 90 dakikalık molalarımızın ardından Gecemiz yolda geçiyor, gerekli molalar verilerek sabah saatlerinde varış.09:00

2.Gün
ST PİERRE KİLİSESİ – ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ – TİTUS TÜNELİ – BEŞİKLİ KİLİSESİ
Kahvaltı sonrası ilk durağımız Hristiyan âlemi için çok önemli bir yere sahip olan St Pierre Kilisesi. Tarihte ilk defa bu kilisede Hz İsa’nın dinini tanıyanlara “Hristiyan” denmiştir. Kilise, Hz İsa’nın 12 havarisinden biri olan St Pierre’nin Hz İsa’nın ölümünden sonra Hristiyanlığı yaymaya çalıştığı yer olarak bilindiğinden önemli bir dini merkezdir. Ardından dünyanın en büyük ve en zengin mozaik müzelerinden biri olan Antakya Mozaik müzesini görülmesi. Öğle yemeği için serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak Samandağ Çevlik mevkiinde bulunan Roma döneminde yapılmış Titus Tüneli’ne hareket ediyoruz. Tarihi kayıtlara göre, “Dünya’nın İlk Tüneli” olarak tanımlanan Titus Tüneli’ni ve Toplu Kaya Mezarları’nın bulunduğu Beşikli Kilise’yi geziyoruz. Belirlenen saatte otele hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
konaklama : ANTAKYA şehir otellerinde yp

3.Gün
HARBİYE ŞELALESİ – ANTAKYA
Kahvaltı sonrası Harbiye’ye hareket, Seleukos ve Roma dönemlerinde çağlayanlarıyla tanınan dünyaca ünlü bir sayfiye yeri Dapne ve Apollon aşkının geçtiği yerdir. Harbiye Şelalesini fotoğraflıyor ve öğle yemeğini alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Antakya’ya hareket. 23 asırlık uzun ve soylu bir geçmişe sahip, çok tanrılı dinlerin; Musevi, Hristiyan ve Müslüman kültürleriyle yoğrulmuş, zengin bir mirasa sahip, görmüş geçirmiş bir kent Antakya. Bir zamanlar “Doğunun Kraliçesi” bugün ise mütevazı bir Anadolu kenti. Tarihi Antakya sokaklarında yürüyerek şehir turu yapıyor, Antakya Uzun Çarşıda serbest zaman veriyoruz, Habib-i Neccar Cami’nin görülmesinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün
TARSUS – ADANA – ANKARA – ZONGULDAK
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Tarsus’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Adana Merkez (Sabancı) Camisi’ni ve Taş Köprü’yü görüyoruz. Tarsus’ta Saint Paul Kilisesi ve Saint Paul Kuyusu, Kleopatra Kapısı gezileri sonrası Mersin’e hareket, öğle yemeği için serbest zaman. Kız Kalesi, Cennet – Cehennem mağaraları gezilerinin ardından Ankara ve Bolu,Zonguldak’a hareket. Gerekli molalar sonrası varış.

Bu keyifli tur sona ererken 67 ERALYİĞİT TURİZM bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız…

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:
2 Gece Yp konaklama
3 Sabah kahvaltı
3 Akşam yemeği
Profesyonel Rehber
Turizm sigortası
Araç içi ikramlar

TUR ÜCRETİ HARİCİNDEKİLER
Müze ören yeri giriş ücretleri
Öğle ve dönüş akşam yemekleri
Kişisel alışverişler

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

5 × three =

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.

×