Kültür Tatil Turları

Alaçatı Kuşadası Efes -23 temmuz Ege turu

EGE TURU . 3 GECE KONAKLAMALI 4 GÜN
1.GÜN:
ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI SAATLERİ:
DEVREK KALKIŞ 20:00 – ÇAYCUMA 20:30 – ZONGULDAK 21:15 – KDZ EREĞLİ 22:00 – ALAPLI 22:30
Tatil ve Tur programlarımızdan olan Ege Destinasyonları için yolculuğumuza Katılımcılarımızı alarak başlıyoruz ve 67 EralYiğit Turizm aracımızda ikramlar eşliğinde Sakarya’da vereceğimiz ihtiyaç molası Balıkesir’de kahvaltı molamızla sabahın ilk saatlerinde yolculuğumuza devam ediyoruz

2.GÜN:
ÇEŞME-ALAÇATI-SEFERİHİSAR-SIĞACIK
Çeşme ye varıyoruz. Çeşmedeki ilk durağımız balıklı duvar, Ardından Çeşme Kalesi ulaşıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme çarşıda serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz ve Seferihisara doğru yola çıkıyoruz ve sığacık Körfezi’ne ulaşıyoruz. Sığacık’ın en gözde yerlerinden Sığacık kalesini ve Sığacık marinayı rehberimiz eşliğinde geziyoruz.ve yol yorgunluğumuzu atmak için otelimize yerleşiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Balıkesir’de yol güzergahı dinlenme tesislerinde (tur ücretine dahil)
Öğle yemeği:Tur güzergahına göre alınacaktır
Konaklama:Selçuk

3.GÜN:
ŞİRİNCE-MERYEM ANA-EFES-KUŞADASI
Sabahın erken saatlerinde otelimizde kahvaltımızı yapıp araçta toplanıyoruz ve kısa bir yolculuğun ardından ,İlk durağımız meyve badeleri ile ünlü, Yunan yazar Dido Sotiriou’nun “Benden selam söyle Anadolu’ya adlı eserinde bahsettiği” eski Rum köyü Şirince. Rehberimiz eşliğinde otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında geziyoruz. Bade evlerinde meyve badelerinin nasıl yapıldığını dinliyor ve isteyen misafirlerimiz alışveriş yapabiliyor.
Köy içindeki gezimiz sonrası öğle yemeği için buluşuyoruz. İzmir Selçuk’taki Bülbüldağı’nda Meryem’in son yıllarını geçirdiğine inanılan, hıristiyanlar için hac yeri, Meryem Ana Evi’ni ziyaret ediyoruz. Kutsal Çeşmeyi görüp müslümanlar için kutsal sayılan kilisenin Dilek Duvarına adak bırakmak isteyenler adak kağıtlarını bırakıyorlar. Ardından uygarlığa ve bilime büyük katkısı olan Efes Antik Şehir’e gidiyoruz.
Tümüyle mermerden yapılmış antik bir Yunan kenti olan Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Selsius Kütüphanesine gibi eşsiz antik kalıntıları görüyoruz. Tarih içinde yaptığımız keyifli gezinti sonrası Kuşadası’na geçiyoruz. Öğle yemeği molamızı Kuşadası’ nda veriyoruz.
Tarihte önemli ticari limanlardan biri olan bugün ise gözde tatil beldeleri arasında yer alan Kuşadası’nda şehir gezisi yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

Dileyen misafirlerimiz gecenin tadını çıkarmak için akşam şehir yürüyüşü yabilirler.

Öğle yemeği Tur güzergahına göre alınacaktır.
Konaklama Fethiye otelleri

4.GÜN:
GÜZELKÖY-AKYAKA-AZMAK ÇAYI-KÖYCEĞİZ-YUVARLAK ÇAY-FETHİYE
Sabahın erken saatlerinde otelimizde kahvaltımızı alıp araçda buluşuyoruz ve Muğla Akyaka yolculuğuyla gezimize devam ediyoruz .Aydın-Çine yolu ile Menteşe ve Gökbeli dağlarında, iklim şartlarının oluşturduğu parçalanmış kaya bloklarının görkemli jeolojik oluşumlarının ektileyici manzaralarını panoramik olarak seyrederek yolculuğumuzu sürdürüyoruz.
İlk gezi durağımız Güzelköy e geliyoruz. Son zamanların sevilen dizisine mekan olan Bozüyük köyü, köyün otantik yapısı ve bin yıllık çınar ağacının tarihi dokusu bizleri çok etkileyecektir. Bu keyifli ortamda vereceğimiz geniş zamanda köyde dolaşabilir, dizi çekim yerlerini görebilirsiniz. Burada geçireceğimiz keyifli zaman sonrası yola çıkıyoruz. Sakar geçitinden Gökova ya inerken Gökova körfezinin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz.
Akyaka ya varıyoruz. Burada öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Misafirlerimiz Azmak Çayı üzerinde bulunan teknelerde balık ekmek yiyebilirler. Daha sonra Azmak Çayı üzerinde tekne turumuzu yapıyoruz. Muhteşem akvaryum manzaralı koyu olarak suyun dibini çok net şekilde görebilirsiniz. Verilen saatte buradan ayrılarak Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Yuvarlakçay’a doğru ilerliyoruz. Köyceğiz ve Ortaca arasında kalan Topgözü Kanyonunda bulunan ve Muğla bölgesinin en yüksek dağı olan Sandras Dağı’nın kar sularından beslenen bu cennet köşe, özellikle sıcak yaz günlerinde yöre halkının en önemli kaçış noktalarından biri. Yöredeki pek çok köyü besleyen nehrin adı olan Yuvarlakçay’da, kayaların arasından çıkıp, gün ışığıyla tanışan kar sularının seyrine doyulmayan şelalenin yanıbaşında, yemyeşil ağaçların serin gölgesinde, kuş sesleri ve çağıldayan suyu eşliğinde keyif yapabilir. Çay üzerine kurulan ahşap salıncaklarda sallanarak suya atlayabilir ya da sadece suyun üzerinde salınıp, bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz. rehberimizin belirleyeceği serbest zamandan sonra aracımıza binip otelimize yerleşiyoruz bu akşam konaklama Fethi’ye konaklıyacağımız otelimize hareket ediyoruz.

Öğle yemeği Akyaka’da alınacaktır
Konaklama:Fethiye Otelleri

5.GÜN:
YASSICA ADA-BOYNUZ BÜKÜ KOYU-AKVARYUM KOYU-TERSANE ADASI-KIZIL ADA
12 Adalar Tekne Turu Fethiye Çıkışlı Ölüdeniz
Bugün bütün gün Denizin tadını doyasıya çıkartacağımız bir gün olacak.Sabah erken saatlerinde kahvaltımızı yapıyor ve eşyalarımızı aracımıza yerleştiriyoruz .Konaklama yerinizden kısa bir araba yolculuğunun ardından, sizleri büyülü bir deniz yolculuğuna çıkaracak olan konforlu ve ferah teknelerimizde sizleri 12 Adalar tekne turumuz boyunca müşterimiz değil, misafirimiz olarak ağırlıyoruz. Denizcilerin ve korsanların tapınak şovalyelerinden saklanmak için kullandıkları eşsiz güzellikteki koylar ve adaları keşfedeceğiniz bu tekne turunda, kendinizi diğer hiçbir turun size yaşatamayacağı bir Akdeniz macerasının içinde bulacaksınız.
Tertemiz kristal berraklığındaki sularda yüzecek, çeşitli adalarda keşif yürüyüşleri yapacak, doğa ananın en tatlı şarkısı eşliğinde güneş banyosu yaparken uykuya dalacak, teknelerimizde nefis mangal yemeklerinin tadını çıkaracaksınız. Yaz tatilinizden unutulmaz hatıralarla döneceksiniz.
20 metre uzunluğundaki ferah teknelerimizde konforlu ve huzurlu bir gün geçireceksiniz. Teknelerimizde temiz tuvaletler, duş banyoları, içeçecek barı, güneş yatak ve şemsiyelerinin yanısıra şnorkel aparatları ve yüzme bilmeyenler için can yelekleri bulunmaktadır.
İki Katlı Tekne ile 12 Adalar Tekne Turu: Bu turumuzda su kaydırağı, müzik ve dans gibi eğlence unsurları mevcuttur. Yemek menüsü standarttır.

Öğle yemeği teknede alınacaktır standart menü tur ücretine dahildir

NOT:Bu gece konaklamamız yoktur sabah otelden çıkışta deniz eşyaları haricinde otelde eşya bırakmıyor aracımıza yerleştiriyoruz.

Tur Güzargahı:
Yassıca adası 45 dakika-Boynuzbükü Koyu 1 saat-Akvaryum Koyu 45 dakika
Tersane adası 45 dakika-Kızılada 45 dakika

Tur bitiminde aracımıza yerleşiyoruz ve dönüş yolculuğumuz başlıyor siz değerli misafirlerimizle sabahın ilk saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz ve bir daha ki 67 ERALYİĞİT TURİZM Organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz hoşcakalın.

-TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER-
*3 Gece Yp Konaklama
*Profesyonel Rehberlik
*Lüx Araçlı Ulaşım
*Tur Sigortası
*Tur boyunca Sabah,Öğle,Akşam Yemekler
*Azmak Çayı ,Mavi Yol 12 Adalar Tekne Turu

-TUR ÜCRETİ HARİCİNDEKİLER-
*Müze ören yeri giriş ücretleri
*12 adalar harici 2 öğlen yemeği
*Alkollü ve gazlı içecekler
*Kişisel alışverişler

www.67eralyigitturizm.com

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

19 − seventeen =

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.

×