Günübirlik Turlar

Günübirlik Prens Adaları Turu-10 Temmuz

TURUMUZ DEVREK KALKIŞLIDIR ÇAYCUMA-ZONGULDAK-KDZ EREĞLİ-ALAPLI GÜZERGAHINDA İLERLEYECEKTİR

Günübirlik turlarımızdan bir tanesi denilebilecek güzellikler .

KINALI-BURGAZ ADA TURU

Devrek kalkış 00:30
Çaycuma 01:00
Zonguldak 01:40
Kdz Ereğli 02:20
Alaplı 02:45

Biz bir günde 2 ada gezmeye hazırız, ya siz? Bahar aylarının gelmesiyle Marmara Adaları’nı gezmeye doyamayacağız. Romen Diyojen’in sürgün edildiği, Türkiye havasının en huzurlu ve nezih ortamlarından olan, Kınalıada ve Burgazada’yı bu güzel mevsimde sizlerle birlikte yürümek istedik.

Adaya ulaşım:
Kadıköy’den 08:55 vapuru (TURYOL)

Güzergah üzerinde ve civarında görülecek yerler arasında:

Kınalıada Camii, Hristos Manastırı (Romen Diyojen’in sürgün edildiği ve vefat ettiği yer) Panaya Rum Ortodoks Kilisesi, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, ve Alsancak sahili bulunmaktadır. Çınaraltı’nda çay içeceğiz ve bu eşsiz ortamın huzurunu soluyacağız. Öğlene doğru vapura binerek Burgazada yolculuğuna çıkacağız. Bu kısa yolculukta, biraz önce soluduğumuz güzel havaya denizden esen rüzgarı da katacak öğle yemeği molasına geçiyoruz.

Gezeceğimiz yerler arasında Sait Faik Müzesi (Cumartesi ve pazar günleri müze kapalıdır), Aya Yani Kilisesi, Burgazada Camii bulunuyor. Son olarak patika ve biraz yokuş bir yolu adanın en tepesine ulaşmak için yürüyeceğiz, Burada muhteşem bir manzara, bir kilise harabesi ve mezarlık var. Harika fotoğraflar çekebileceksiniz. Sonrasında ise dönüşe geçiyoruz ve saat 16:00 civarlarında sizinle vedalaşacağız. Dileyenler Kalpazankayaya 20-25 dakikalık bir yürüyüşle ulaşım güneşin batışına da kalabilirler, dönüşte ise faytonla iskeleye dönebilirler. Buradan Eminönü yada Kadıköy vapurlarına binebilirsiniz.

Not: Bu binaların bir kısmı yalnızca dışarıdan görülebilmektedir.

Önemli not:
Turumuz Saat 9:50’da Kınalı Ada’da buluşma noktasında başlar , tur bitimi 16:00 16:30 arasında Burgaz Ada merkezde bitecektir.
– Programda yazılı olan bazı yapılar sadece dışarıdan görülecektir, tadilatta olduğundan veya müze vasfı olmadığından kapalı olan yapılar olabilir. Bu durumda sadece dışarıdan anlatım yapılacaktır.
– Gezimizin tamamı yürüyerek yapılmaktadır. Bu sebeple rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edin. Bu gezi yürüyüş zorluğu çekenlere uygun değildir.
– Şapka, güneş kremi, su vs taşımak için küçük bir sırt çantası getirmenizi tavsiye ederiz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

Ulaşım – Vapur Ücretleri
Sabah kahvaltısı (Yol güzergahımız üzeri alınacaktır)
Rehberlik
Araç içi ikramlar

TUR HARİCİ HİZMETLER

Kişisel alışverişler
Programda belirtilmeyen öğün yemekleri
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

8 + seven =

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.

×