Kültür Tatil Turları

Fethiye-Bodrum-Efes-Zonguldak 27 Eylül Çıkış

3 Gece Konaklamalı farklı bir Ege Turu özlediğimiz yaz turlarından biri eğlencenin ve denizde mavi yol tekne turlarını ve diğer aktivitelerle coşacağımız yaz turu Fethiye ile başlayan bodrum Efes, Şirince ile biten bir programa tatili özleyen herkesi bekliyoruz.

FETHİYE – BODRUM – EFES – ŞİRİNCE TURU

Devrek 21:00
Çaycuma 21:30
Zonguldak kalkış 22:00
Kdz Ereğli 22:45
Alaplı 23:15

1.Gün: Bursa – İzmir – Aydın – Muğla – Tam Gün Gökova Tekne Turu – Akyaka Beldesi – Sedir Adası – Fethiye

Devrek’den başlayan ve Sakarya , Bursa,İzmir üzerinden sabahın erken saatlerinde Aydın – Çine – Muğla üzerinden yöre insanının deyimiyle “deve bağırtan” olarak da bilinen Sakar Geçidi`ne ulaşıyoruz. Batı Menteşe Dağları`nın eteklerinden Akyaka`ya inerken Gökova körfezinin güzelliğini panoramik olarak fotoğraflama imkânı buluyoruz. Daha sonrasında evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka beldesine geliyoruz. Buradan Gökova tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz.(1.Tekne turu)

Denizler tanrısı Posedion`un sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra`nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau`nun deyimiyle “dünyanın cenneti” dediği Gökova`nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Zeytinli Koyu, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün batımına doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak Fethiye`deki otelimize gidiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Fethiye otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Güzergâh: :Zonguldak- Bursa – Akyaka – Ortaca – Dalaman – Göçek – Fethiye
Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Fethiye Otelleri

2.Gün: Babadağ Yamaç Paraşütü İmkanı(extra) (Paraglading) –Kral Amintas Mezerı – Tam Gün On iki Adalar Tekne Turu- Göcek Adası – Yassıca Adası – Domuz Adası

Arzu edenler misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz e tekrar âşık olacaksınız.

Fiyatlar konusunda tur esnasında rehberiniz tarafından bilgilendirileceksiniz.
Sabah otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından On iki Adalar tekne turuna katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Fethiye Marina`dan teknemize binerek (2. Tekne turu) Fethiye Körfezi`nin birbirinden güzel adalarını gezip, Akdeniz in kokusunu içimize çekerek, koylarında gün boyu bol bol denize giriyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Göcek Adası, Yassıca Adası, Zeytinli Ada, Domuz adası sayılabilir. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.)

Günün sonuna doğru Fethiye Marina`ya geri dönüyoruz. Ardından Kral Amintas adına yapılmış olan kaya oyma mezarına çıkıyoruz. Fethiye manzarası eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında günümüzü tamamlayıp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Fethiye Otelleri

3.Gün: Saklıkent Kanyonu – Kaş – Kekova – Batık Şehir – Üçağız Köyü

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından, otelimizden hareketle Akdağlar’ın eteklerinde bulunan ve Türkiye’nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklıkent Kanyonu’na ulaşıyoruz. Toros dağlarının gölgesindeki bu muhteşem kanyonun içerisine girerek kısa bir yürüyüşle ,dağın altından çıkan buz gibi sularına giriyoruz .Arzu eden misafirlerimiz 18 km derinliğindeki bu kanyonda yürüyüş yaparken arzu eden misafirlerimiz de bölgedeki doğa aktivitelerine katılabilirler.

Bu keyifli dakikaların ardından Üçağız Köyü`ne geliyoruz. Burada otobüsümüzden inerek Batık şehir tekne turuna başlıyoruz. (3. Tekne Turu ) Göreceğimiz yerler arasında Simena Köyü, Kekova Adası ve denizin altına bir deprem neticesinde batmış olan Batık şehir bulunacak. Aynı zamanda Akdeniz’in serin sularında yüzme molalarımız olacak. (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Hamidiye Koyu, Tersane Koyu gibi yerler olacak. Bu keyifli saatlerin ardından tekrar otobüsümüze binerek Kaş’a geliyoruz. Bu şirin kasabada vereceğimiz serbest mola sonrası Fethiye’deki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ile lobide buluşarak Fethiye gece turuna çıkıyoruz. (harcamalar ekstradır)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Tekne’de menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Konaklama Oteli: 3* 4* Standart Fethiye Otelleri

4.Gün: Kayaköy- Ölüdeniz – Yörük Pazarı – Dalyan – İztuzu Plajı – Kaunos Kral Kaya Mezarları

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltımızın ardından Hisarönü mevkiinde bulunan eski bir Rum köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın nüfusu bünyesinde barındıran ve şuanda terkedilmiş hayalet köy Kayaköy`ü ziyaret ediyoruz. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağ`ın hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkine getiriyor.

Burada Türkiye`nin en eşsiz denizlerinden olan Ölüdeniz`de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli deniz molasının ardından Yörük Pazarı’na uğruyoruz. Ege’ye ait yöresel olan ne varsa çam balından zeytinyağına, kekikten keçiboynuzuna kadar organik olan birçok şeyi bir arada bulacağınız bu yerde küçük bir mola veriyoruz. Ardından Fethiye den hareketle Dalyan`a geliyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü`ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, Kral Kaya Mezarları`nı panoramik olarak görüyoruz ve tabi ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için teknemizle İztuzu Plajı`na gidiyoruz.

Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (4. tekne turu). Dalyan beldesinden ayrılarak Muğla – Yatağan – Aydın – İzmir üzerinden akşam üstü saatlerinde 1924 mübadele yıllarına kadar Türkler ile Rumların iç içe yaşadıkları ve meyve şarapları ile ünlü Şirince’ye geliyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz burada akşam yemeklerini alabilirler. Sonrasında yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Bu güzel köyden ayrıldıktan sonra İzmir – Balıkesir – Bursa üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Dalyan’da menü olarak alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Şirince’de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Güzergâh: Fethiye, Dalyan, Muğla, Aydın, Selçuk, İzmir, Manisa, Bursa,Sakarya,Düzce,Zonguldak

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
Tekne Turları
Lüks Araçlar ile Ulaşım
Profesyonel Rehberlik hizmetleri
Otobüs içi İkramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel Alışverişler
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Öğlen yemekleri

Öneri ve Görüşleriniz Bizim İçin Değerli

15 + ten =

Abone Ol
Haberin Olsun

Abone Olun, Organizasyonlarımızdan Haberiniz Olsun

Abone olduğunuz için teşekkürler

Bir şeyler ters gitti.

×